2. - Испания
  3. Расинг разби Атлетико Мадрид, Майорка подчини Валядолид

Расинг разби Атлетико Мадрид, Майорка подчини Валядолид

Отборът на Расинг Сантандер успя да постигне много престижен успех, размазвайки тима на Атлетико Мадрид с 5:1. Домакините напълно разбиха своя противник, като още през първата част водиха 3:0. Попаденията бяха дело на Кристан в 9-ата, Гарай в 17-ата и Тоите в 38-ата. През втората част Форлан върна едно попадение в 62-ата от дузпа, но само три минути по-късно резултатът стана 4:1, след като ветеранът Педро Мунитис вкара гол. Последният пирон в ковчега на Атлетико заби Никола Жигич, който отбеляза в 86-ата минута.

Мачът започна много добре за играчите от Сантандер, които откриха резултата още в 9-ата минута, когато Крисан откри резултата. Играчът успя да насочи кълбото с глава в мрежата на “дюшекчиите”. Само десетина  минути по-късно играчите на Расинг удвоиха. Гарай успя да вкара ново попадение. Преднината стана 3:0 в 38-ата минута , когато Тоите вкара нов гол. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 3:0.

Втората част започна по-добре за тима на Атлетико, който започна да играе по-офанзивно и това даде резултат. В 62-ата минута Форлан успя да вкара гол от дузпа, но само три минути по-късно Мунитис въстанови статуквото и преднината на Расинг отново стана 3 гола. Никола Жигич вкара и пети гол във вратата на Атлетико. В 86-ата минута сърбинът успя да прониже “дюшекчиите”, за да може да се разгрома да бъде пълен.

След тази победа  Расинг се намира на 10 място, докато Атлетико е на 7-та позиция.

В друга среща от този кръг Майорка успя да победи тима на Валядолидс 2:0. Попаденията бяха отбелязани през второто полувреме, когато Кейта в 65-ата и 82-ата минути успя да изкове важният успех за тима от Палма де Майорка.

Първата част не бе много интересна, тъй като липсваха попадения. Двата отбора се опитаха да си отбележат гол, но това така и не успя да се случи. Втората част започна вихрено, тъй като домакините бяха решени на всичко, за да вкарат гол. В 65-ата минута Кейта успя да открие резултата. Второто попадение падна в 82-ата минута. Отново Кейта вкара голът, който донесе трите точки за Майорка.

След този мач Майорка е на 11-то място, докато Валядолид е на 9-ата позиция.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1