2. - Испания
  3. Реал (Мадрид) помрачи 100-годишния юбилей на Сосиедад

Реал (Мадрид) помрачи 100-годишния юбилей на Сосиедад

Реал (Мадрид) записа нова победа в предсезонната си подготовка. Снощи „белия балет” се наложи с 2:0 над Реал (Сосиедад) в двубой, който отбелязваше 100-годишния юбилей на тима от Сан Себастиан.

Галактическият тим на Реал бе пълен господар на терена и само добрите намеси на вратаря на баските Клаудио Браво спасиха неговия тим от разгром. В игра за „белия балет” се появиха новите попълнения Кака, Кристиано Роналдо, Шаби Алонсо, Карим Бензема, Раул Албиол и Есекиел Гарай.

Въпреки това първото полувреме завърши при нулево реми, но само четири минути след подновяването на играта мадридският гранд откри резултата. Роналдо изпълни по перфектен начин пряк своден удар, стражът Браво изби топката в краката на Бензема и за френският нападател не бе трудно да бутне кълбото в опразнената врата.

В даденото от рефера добавено време нароченият за гонене холандец Уесли Снайдер се разписа директно от фаул и оформи крайното 2:0.