2. - Испания
  3. Реал Мадрид унижи и детронира еврошампиона Байерн насред Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Реал Мадрид унижи и детронира еврошампиона Байерн насред Мюнхен (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белия балет” протегна ръка към „десетата”. Реал, Роналдо и Касияс с нови рекорди в ШЛ след 4:0 на "Алианц Арена"

Реал (Мадрид) се класира за финала на Шампионската лига, след като отстрани европейският първенец Байерн (Мюнхен).

„Кралския клуб” спечели с 1:0 първия полуфинален мач, а във вторник вечер триумфира с категоричното 4:0 на „Алианц Арена” и така елиминира баварците с унизителния общ резултат 5:0, нанасяйки им най-тежкото поражение в Мюнхен на международната сцена.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалите наскоро Тито Виланова и Вуядин Бошков, а в срещата бяха подобрени няколко рекорда.

След изпълнената с емоции нощ в Мюнхен звездата на гостите Кристиано Роналдо вече е най-резултатният футболист в рамките на едно издание на най-престижната клубна надпревара. Португалецът вкара две от попаденията и така вече има 16 за настоящия сезон, като по този начин подобри рекорда на Лионел Меси от 14 гола.

Капитанът на „Белия балет” Икер Касияс пък постигна своята победа №428 с екипа на столичани и подобри постижението на Раул Гонзалес от 427 успеха, а Реал вече има 37 вкарани гола в Шампионската лига, което е рекорд за настоящия формат на надпреварата.

Иначе двата отбора излязоха с подчертано офанзивни състави за мача и още в 48-мата секунда Реал Мадрид се опита да повтори атаката, с която вкара единствения гол в първия мач, но този път прострелното центриране не достигна своя адресат Карим Бензема.

След това си пролича огромният залог в мача, тъй като двата отбора заиграха нервно и често грешаха.

Именно след една грешка в деветата минута се откри и първата добра възможност, след като Мануел Нойер напусна необмислено наказателното си поле и прати топката с глава точно в краката на Гарет Бейл, но най-скъпият футболист в света не успя да улучи опразнената врата от 30-ина метра.

В 15-ата минута падна и първият гол. Лука Модрич центрира от корнер, а връхлитащият в наказателното поле Серхио Рамос с глава засече топката и я вкара в мрежата на домакините – 1:0.

Така традицията бе спазена и Реал Мадрид поведе за десети пореден път като гост на Байерн в Мюнхен, а испанският бранител взе сладък реванш за пропусната през 2012 година дузпа срещу баварците.

Веднага след това Данте влезе грубо в краката на Кристиано Роналдо и португалецът напусна накуцвайки терена със сълзи на очи, ала секунди по-късно се завърна на игрището под бурните освирквания на публиката.

Болката на португалеца обаче мигновено бе заменен с неистова радост, защото в 20-ата минута Реал нанесе своя втори удар и поведе с 2:0. Това стана, след като отново Серхио Рамос вкара гол с глава, този път след центриране на Ди Мария от пряк-свободен удар и леко докосване до топката отстрана на Пепе.

Баварците се опитаха да отвърнат на удара, но Рибери пропусна целта с далече удар, а после същото стори и Кристиано Роналдо. Байерн се втурна напред, защото трябваше да вкара четири безответни гола, за да продължи напред, но вместо това Реал отново хвана своя опонент на контраатака и на практика реши всичко още преди почивката.

В 38-ата минута „Кралския клуб” проведе една образна контраатака, започната от Ди Мария и преминала през Бензема. Последният изведе Гарет Бейл зад отбраната на домакините, а уелсецът подаде към непокрития Кристиано Роналдо, който с премерен шут реализира 15-ия си гол в турнира този сезон и така постави нов рекорд в надпреварата.

Само четири минути по-късно дойде и първата лоша новина за Карло Анчелоти и Реал (Мадрид), защото Шаби Алонсо получи жълт картон, който ще го лиши от участие във финала.

Това обаче не бе най-важното, защото испанският гранд се оттегли на почивка с преднина от 3:0 и с общ аванс от четири безответни попадения.

Казано по друг начин, баварците трябваше да вкарат 5 гола и да не допуснат такъв във вратата си, за да продължат напред.

Въпреки това, през втората част нещата не се промениха особено, защото Байерн продължи да владее по-дълго топката, но атаките на Реал бяха далеч по-опасни. Все пак, Икер Касияс трябваше да се намесва решително след удари на Рибери и Кроос.

В крайна сметка обаче гостите не само, че удържаха преднината си, но и я увеличиха. В последната минута на редовното време Кристиано Роналдо изпълни хитро един пряк-свободен удар и мушна топката под стената от футболисти, а след това тя спря в мрежата - 4:0.

Така Реал (Мадрид) се класира безапелационно за финала на Шампионска лига, постигайки това за първи път от 2002 година насам, когато спечели и рекордната си девета титла от турнира.

Сега „Кралския клуб” ще спори за мечтаната десета с победителя от сблъсъка Челси – Атлетико Мадрид (0:0). Финалът е на 24 май в Лисабон, Португалия.