2. - Испания
  3. Реал с класическо 3:0 срещу Зенит при дебюта на Рамос

Реал с класическо 3:0 срещу Зенит при дебюта на Рамос

Реал с класическо 3:0 срещу Зенит при дебюта на Рамос.

Реал (Мадрид) победи с класическото 3:0 Зенит (Санкт Петербург) при дебюта на Хуанде Рамос. Испанският специалист води за първи път „кралския клуб” след освобождаването на Бернд Шустер и неговият тим се представи на много високо ниво. Срещата от група „H” се игра на „Сантяго Бернабеу” в Мадрид, два гола вкара капитанът Раул, а веднъж се разписа Ариен Робен.

Двубоят започна добре за Реал и след 25 минути игра „белият балет” водеше с 1:0. Рафаел ван дер Ваарт центрира от ляво, вратарят Вячеслав Малафеев не успя да улови топката и Раул откри резултата. До края на първата част повече попадения не бяха отбелязани.

След почивката се развихри Ариен Робен и капитанът Раул. В 50-ата минута Раул подаде към Ариен Робен, холандският национал излезе сам срещу вратаря на гостите от Санкт Петербург и с прецизен прехвърлящ удар направи 2:0. В 57-ата минута Раул се възползва от подаване на Робен и отбеляза 66-ия си гол в евротурнирите по подобен начин. Малафеев отново бе прехвърлен за 3:0. Така испанският футболист успя да изпревари в своеобразната класация нападателя на Милан Филипо Индзаги, който има 65. До края на мача Гонсало Игуаин излезе сам срещу руския вратар, но не успя да го преодолее, а Зенит на два пъти удариха гредите зад Йержи Дудек.

С тази победа обаче Реал не успя да завърши на 1-о място в крайното класиране в групата, въпреки равенството на Ювентус с БАТЕ. Така Реал ще играе на 1/8-финалите в надпреварата, докато Зенит ще защитава трофея си в турнира за Купата на УЕФА.

Състави на двата тима:

Реал (Мадрид): Дудек; Мичел Салгадо, Серхио Рамос, Канаваро, Марсело; Гаго, Гути (52’ Хави Гарсия), Ван дер Ваарт (46’ Метцелдер); Раул (61’ Савиола), Робен, Игуаин.

Зенит: Малафеев, Анюков, Ломбаер (76’ Домингеш), Кризянац, Шърл; Тимошчук, Денисов, Зирянов; Дани, Аршавин (46’ Файзулин), Погребняк (72’ Фатих Теке).