2. - Испания
  3. Реал се възроди и победи Валенсия с 1:0

Реал се възроди и победи Валенсия с 1:0

Реал (Мадрид) постигна ценна домакинска победа над Валенсия с 1:0 в среща от 16-ия кръг на испанската Лига "BBVA", която се игра на стадион "Сантиаго Бернабеу в Мадрид. Това е първата победа на Хуанде Рамос в лигата, а с прибавените 3 точки Реал стопи разликата от лидера Барселона на 9 точки, като мадридчани са с мач повече.

Реал (Мадрид) постигна ценна домакинска победа над Валенсия с 1:0 в среща от 16-ия кръг на испанската Лига "

Двата тима изиграха един много хубав мач, като и пред двете врати имаше страшно много възможности. Футболът на "Сантиаго Бернабеу" бе открит, а мадридчани имаха тотален превес в голяма част от срещата. Резултатът бе открит още в 3-ата минута, когато Робен подаде отдясно към Игуаин и аржентинецът с удар от границата на пеналта изведе своя тим напред в резултата. Атаките пред двете врати продължиха една след друга след това попадение. В 25-ата минута Игуаин пусна перфектно към Робен, който излизаше сам срещу вратаря, холандецът финтира двама защитници и би силен удар, но топката рикушира в противников футболист. В 33-ата минута Хоакин подае към Вия, но ударът на звездата на "прилепите" бе избит от Касиас. Само две минути по-късно след ъглов удар
, топката попадна към Хоакин, който пусна към Вия, но вместо да вкара топката в опразнената врата, испанският национал я прати високо над нея. В 38-ата минута отново се откри шанс пред Вия, който се възползва от пас на Хуан Мата, но Касиас си бе на мястото и изби.

Домакините натиснаха своя противник през второто полувреме и бяха тотален господар на терена. В 49-ата минута Робен имаше идеална възможност да удвои, но ударът му от границата на пеналта рикушира в противников футболист. В 50-ата минута Хоакин центрира и Касиас не успя да хване топката, но нямаше футболист на гостите, който да я засече. В 55-ата минута гостите изпуснаха едно от най-чистите си положения, като удар на Бараха с глава се удари в дясната греда на Касиас. Само две минути по-късно след атака на Реал, Гути набра скорост и излизаше сам срещу вратаря, но се опита да финтира Мигел и португалецът му изби топката от краката. В 60-ата минута след центриране на Гути от корнер, топката попадна в краката на Гонзало Игуаин, като пред него имаше пространство, но ударът му бе неточен и уцели горната греда на вратата на Ренан. В 65-ата минута капитанът на мадридчани Раул пробва удар от близост, но Ренан улови без проблем слабия изстрел. В същата минута гостите останаха с 10 човека на терена, след като след втори жълт картон бе изгонен Карлос Марчена. В ситуацията футболистът се изпречи на Ариен Робен. Играта постепенно загрубя и в 68-ата минута при въздушен двубой Раул Албиол разби с лакет главата на младия Паланка и веднага получи официално предупреждение. В 70-ата минута Робен имаше шанс да удвои, но топката бе избита от Ренан. Минута по-късно отново след пробив на Робен, топката попадна в Игуаин, който направи поредния си пропуск. Младокът би право в краката на легналия страж на Валенсия Ренан и не успя да вкара едно от най-чистите положения. Робен бе истински властелин на терена и в 90-ата минута след негов пас Гути не успя да отбележи гол за Реал.

След мача Реал заема 4-ата позиция в класирането с актив от 29 точки, а Валенсия е на 2-ро място с 30 точки.