2. - Испания
  3. Реал Сосиедад отново е първи в Испания след бой над Осасуна (ВИДЕО)

Реал Сосиедад отново е първи в Испания след бой над Осасуна (ВИДЕО)

Гол в 95-ата минута лиши Елче от победа в Майорка

Реал Сосиедад спечели с 2:0 гостуването си на Осасуна от 13-ия кръг на Ла Лига и отново се изкачи на първото място в класирането. Попаденията за гостите бяха дело на Микел Мерино и Аднан Янузай от дузпа.

Първият точен удар в срещата бе дело на играчите на Осасуна и дойде в 67-ата минута, когато те вкараха малко повече скорост в една своя атака. Рубен Гарсия напредна и направи опит да стреля, но топката се отклони от бранител и попадна в Дарко Брашанац, но неговият удар бе париран от вратаря Алекс Ремиро.

Само пет минути по-късно Реал Сосиедад успя да поведе с първия си точен изстрел в срещата. Атаката на гостите се развиваше сравнително бавно и не предвещаваше голяма опасност, но Порто подаде Микел Мерино и ударът му от границата на наказателното поле направи вратаря Серхио Ерера напълно безпомощен за 1:0.

Футболистите на Иманол Алгуасил получиха възможност да изпълнят дузпа точно десет минути по-късно, когато Аднан Янузай нахлу на скорост в наказателното поле и бе фаулиран. Именно белгийецът застана зад топката и реализира за 2:0.

Елче изпусна в последните секунди победата срещу Майорка. Двубоят завърши при резултат 2:2, като аржентинският нападател Лукас Бой стана автор и на двата гола за гостите от Елче. Между двете попадения на Бой гол за Майорка вкара 37-годишният халф Салва Севийя от дузпа. Срещата вървеше към победа за Елче, но в петата минута на добавеното време Пабло Мафео попари гостите и спаси тима от Балеарските острови от поражение.

Така Елче събра 11 точки и е на 18-а позиция в класирането. Майорка пък заемо 13-о място с 15 точки.

Майорка - Елче 2:2