2. - Испания
  3. Рекре обърна Осасуна като гост и взе глътка въздух

Рекре обърна Осасуна като гост и взе глътка въздух

Отборът на Рекреативо взе ценна победа с 2:0 при гостуването си на Осасуна от 34-ия кръг на испанската лига BBVA. Рекре изоставаше в резултата, но червеният картон за Осасуна обърна нещата на 180% и гостите се поздравиха с победата.

Бившият нападател на Депортиво Ла Коруня Валтер Пандиани откри резултата в 26-ата минута, след като засече с глава подаване от тъч и остави безпомощен Асиер Риесго. В 54-ата минута обаче Серхио Фернандес от състава на домакините получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

Това даде криле на гостите, които успяха да обърнат развоя на мача по инфарктен начин. Първо в 80-ата минута Ерсен Мартин изравни за 1:1, след като овладя технично на гърди една топка в наказателното поле и с премерен удар матира Роберто. Победното попадение за Рекре дойде в 4-ата минута на добавеното време, когато Морис бе оставен непокрит в наказателното поле на далечната греда и с удар от въздуха успя да промуши топката в мрежата на Рикардо.

Така с този успех Рекреативо се отлепи от последното място и вече е 19-и с актив от 33 точки, само на 1 от спасителното 17-о място, което се заема от тима на Хетафе. Осасуна пък е 15-и с актив от 36 точки и ще трябва да трепери за мястото си в елита до самия край на шампионата.