2. - Испания
  3. Ренато донесе победата на Севиля над Виляреал

Ренато донесе победата на Севиля над Виляреал

Така с тази победа Севиля изпревари своя съперник и се изкачи на 3-то място с актив от 30 точки, който има и вторият Валенсия. Виляреал пък остана четвърти с точка по-малко.

Отборът на Севиля постигна много ценна победа у дома с 1:0 срещу тима на Виляреал в мач от 15-ия кръг на испанската BBVA лига. Единственото попадение в срещата бе дело на бразилския халф Ренато, който се разписа в последната минута на първото полувреме. Отбраната на гостите направи неуспешен опит за изкуствена засада и остави трима футболисти на Севиля сами в наказателното поле. Топката попадна в краката на Ренато и той отблизо не сгреши.