2. - Испания
  3. Резерви носят три точки на Атлетико Мадрид

Резерви носят три точки на Атлетико Мадрид

Фернандо Торес и Анхел Кореа влязоха след почивката, за да вкарат за 2:0 над Ейбар

Атлетико (Мадрид) временно изравни Барселона на второто място в Примера след успех с 2:0 като гост срещу Ейбар в 4-ия кръг. И двата гола паднаха след почивката.

Ключови за успеха на „дюшекчиите” се оказаха две смени – на почивката Фернандо Торес замени Джаксън Мартинес, а в 61-ата минута Диего Симеоне извади Коке, за да пусне Анхел Кореа.

Само минута след влизането си в игра 20-годишният аржентинец получи пас в наказателното поле от Фернандо Торес, с финт само с тяло остави един защитник на земята и с мощен удар се разписа за 1:0 въпреки рикошет в тялото на вратаря.

13 минути преди края Кореа върна жеста и пусна в коридор за „Хлапето”, а Торес напомни за най-добрите си години и копна технично над вратаря Риесго за 2:0.

Атлетико има 9 точки, толкова има и Барселона, но шампионите в неделя вечер приемат Леванте в търсене на четвърта поредна победа. Лидер е Реал Мадрид с 10 точки.