2. - Испания
  3. Сантандер и Виляреал поделиха точките на "Ел Сардинеро" - 1:1

Сантандер и Виляреал поделиха точките на "Ел Сардинеро" - 1:1

Расинг Сантандер и Виляреал не можаха да се победят в мача помежду си на "Ел Сардинеро", завършвайки 1:1. Двубоят премина с превес на гостите но пропуски попречиха на "жълтата подводница" да влезе в зона Шампионска лига.

Расинг Сантандер и Виляреал не можаха да се победят в мача помежду си на "Ел Сардинеро", завършвайки 1:1. Двубоят премина с превес на гостите но пропуски попречиха на "жълтата подводница" да влезе в зона Шампионска лига.

Гостите бяха по-активни в началото, но за сметка на това изоставаха в резултата след 25 минути игра. Оскар Серано центрира към Нигола Жигич и ударът с глава на сърбина не остави шансове на Диего Лопес - 1:0.

Това доведе до нови минути на натиск от страна на Виляреал, който даде резултат в 43-ата минута. Тогава "жълтите" получиха правото да изпълнят корнер, след който топката се озова в краката на Санти Касорла. Халфът на Вилярерал не се бави дълго и шутира в долния ляв ъгъл за 1:1.

През втората част гостите отново имаха по-добри възможности, но пропуски на Джузепе Роси и не им позволиха да спечелят. Италианецът можеше да донесе три точки на тима си, но загуби на няколко пъти спора със стража на Расинг Тоньо.

Така Виляреал събра 38 точки и е на 5-о място, а Расинг има 29, които му отреждат 11-а позиция.

САНТАНДЕР - ВИЛЯРЕАЛ 1:1

1-0 Жигич (25')

1-1 Касорла (43')

Състави:

Сантандер: Тоньо - Сесар, Гарай, Марчано, Валера - Расин, Колса (64 - Лусен), Серано (64 - Чите), Мунитис - Морал и Жигич

Виляреал: Диего Лопес - Годин, Фуентес, Вента, Анхел Лопес (15 - Бруно) - Егурен, Ибагаса (65 - Франко), Касорла, Пирес - Роси и Кани.

Жълти картони: Сесар (Сантандер), Годин (Виляреал)

Рефер: Алберто Маленко

Стадион: "Ел Сардинеро" - 23 000 зрители