2. - Испания
  3. Сантандер се издъни у дома срещу Бетис - 2:3

Сантандер се издъни у дома срещу Бетис - 2:3

Сантандер се издъни у дома срещу Бетис и загуби с 2:3 в мач от 30-ия кръг на испанската "Ла Лига", който се игра на "Ел Сардинеро". Домакините започнаха по-силно двубоя и съвсем логично поведоха в резултата.

Първото попадение бе дело на Петер Люксен в 5-ата минута. Той получи пас от Педро Мунитис от десния корнер и със силен удар от 12-13 метра разстреля вратаря на гостите от Бетис Касто. Гостите все пак успяха да стигнат до изравнително попадение чрез Еду в 19-ата минута. Той засече пас от Марк Гонзалес от дясно и с удар от близо матира вратаря на домакините Тоно. Отборът на Бетис пое инициативата след изравнителния гол и успя да стигне до пълен обрат в този мач. В 29-ата минута Ахил Емана отбеляза за 2:1 в полза на Бетис, след като се разписа със силен удар от 7-8 метра. Домакините все пак успяха да стигнат до изравнителен гол чрез Никола Жигич в 32-ата минута. Сръбският гигант засече топката с глава след корнер, изпълнен от Педро Мунитис.

Вратарят на домакините Тоно бе изгонен в 50-ата минута заради груба игра и проблемите пред отбора на Сантандер станаха наистина много големи. Само три минути след червения гол на Тоно, домакините инкасираха трети гол. Попадението бе дело на Ахил Емана, който получи пас от Капи в наказателното поле на домакините и донесе победата на своя отбор.

След този мач, Сантандер е на 10-ото място с актив от 36 точки, а Бетис е на 13-ото място в класирането с 34 точки.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1