2. - Испания
  3. Селта и Атлетико оставиха развръзката за "Калдерон"

Селта и Атлетико оставиха развръзката за "Калдерон"

В 90-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но реферът не наду свирката

Селта и лидерът в Примера Атлетико (Мадрид) завършиха 0:0 в първа четвъртфинална среща от турнира за Купата на краля. В 90-ата минута домакините имаха претенции за игра с ръка на Томас в наказателното поле, но реферът  Хавиер Естрада не наду свирката.

Иначе двубоят беше равностоен, като двата тима предложиха здрава битка. В заключителните минути капитанът на гостите Габи изби топката пред голлинията. Добри положения пропуснаха Джаксън Мартинес на два пъти за гостите и Маркел Бергара за домакините.

След мача претенциите на домакините към арбитъра продължиха, а в течение на мача такива имаше и треньорът на „дюшекчиите” Диего Симеоне.

В крайна сметка всичко остана да се реши след седмица на „Висенте Калдерон”.

Атлетик (Билбао) и Барселона играят в момента при 0:2.