2. - Испания
  3. Сеск напусна мача срещу Азербайджан със сцепена глава

Сеск напусна мача срещу Азербайджан със сцепена глава

Халфът на Испания Сеск Фабрегас напус на със сцепена глава на полувремето на мача с Азербайджан. Испанците биха като гости с 6:0 в контро ла преди Купата на конфедерациите

Халфът на Испания Сеск Фабрегас напус­на със сцепена глава на полувремето на мача с Азербайджан. Испанците биха като гости с 6:0 в контро­ла преди Купата на конфедерациите. Фабрегас бе спънат в наказателното поле в края на първото полувреме и съдията да­де дузпа. При падането капитанът на Арсе­нал си удари жестоко главата и му потече много кръв. Наложи се да го изнесат на но­силка, а лекарите му направиха 7 шева.

"Бях в паника. Много се уплаших, като видях как кръвта облива лицето ми. След като лекарите ме зашиха, можех да продължа играта - ка­за Фабрегас в миксзоната. - Тъй като мачът беше приятелски, а и се чувствах леко за­маян, решихме да не прекаляваме. Най-важното е, че всичко свърши добре. Това
беше само малък ин­цидент."

Головете за Ла Фурия вкараха Виля (34, 39,45 - д), Риера (68) и Гуиса (71). Така се­рията без загуба на Испания нарасна на 32 мача и бе изравнен европейският рекорд на Унгария от 50-те години. Испания загуби за последен път от Румъния в Кадис на 15 ноември 2006 г. Следващата цел е све­товният рекорд на Бразилия от 35 срещи без поражение между 1993 и 1996 г. Съпер­ници на испанците в Купата на конфедера­циите са Нова Зелан­дия, Ирак и ЮАР.