2. - Испания
  3. Севиля и Сантандер с минимални победи в Испания

Севиля и Сантандер с минимални победи в Испания

Севиля и Сантандер записаха минимални домакински победи с 1:0 в срещите си от 10-ия кръг на испанската лига BBVA.

На „Естадио Рамон Санчес Пискуал” отборът на Севиля победи трудно състава на Рекреативо (Уелва). През първата част домакините не успяха да открият резултата, като с пропуски пред вратата на Асиер Риесго се отличиха Хесус Навас, Фредерик Кануте и Недър Ромарич. В 63-ата минута Навас качи топката на главата на Кануте и националът на Мали реализира за 1:0. В 71-ата минута добра възможност за изравняване пропусна Ерсен Мартин, а в 78-ата дузпа пропусна да отбележи голмайстора Кануте. В последните секунди на двубоя Варкес на два пъти не успя да порази вратата на Андреа Палоп. След този успех Севиля заема 5-а позиция в класирането с 20 точки, а гостите от Уелва са 17-и със 7.

Отборът на Расинг Сантандер спря победната серия на Спортинг (Хихон). Преди този мач, гостите имаха четири поредни победи, но автогол на Камачо в 58-ата минута даде успеха за Сантандер. След постигнатите три точки Санатндер заема 10-ата позиция в класирането, а Спортинг са 14-и с 12.