2. - Испания
  3. Севиля надделя над Атлетико (Мадрид) с 1:0

Севиля надделя над Атлетико (Мадрид) с 1:0

Севиля успя да се наложи с минималната 1:0 над един от преките си конкуренти за първите места Атлетико (Мадрид) в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион. Победното попадение са андалусийци отбеляза Хесус Навас три минути преди края на двубоя.

Севиля успя да се наложи с минималната 1:0 над един от преките си конкуренти за първите места Атлетико (Мадрид) в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион. Победното попадение са андалусийци отбеляза Хесус Навас три минути преди края на двубоя.

През първите 20-ина минути двата тима играха равностойно, но зрителите на "Рамон Санчес Писхуан" станаха свидетели на много неприятен инцидент. При един въздушен двубой Ромарик Ндри и Луис Переа се сблъскаха и бяха принудително заменени. Столичани имаха идеална възможност да открият резултата само пет минути по-късно, но уругвайският нападател Диего Форлан пропиля положението и уцели гредата вместо да отбележи.

До края на срещата двата тима не успяха да създадат много голови положения, като ще се запомни единствено ситуацията, в която Навас стреля силно след двойно подаване на Ренато, но топката така и не намери очертанията на вратата на "дюшекчиите".

През втората част гостите започнаха по-активно и Симао можеше да вкара в 60-ата минута, но ударът му бе спасен. Следващите десетина минутки също бяха силни за гостите от Мадрид, които обаче така и не стигнаха до гол.

Домакините от Севиля се активизираха в последните десет минути от   двубоя и притиснаха своя съперник. В 80-ата минута Ренато бе близо до гола, след като засече центриране на Капел, но топката отново бе аут. Атаките пред вратата на Атлетико се редяха една след друга, докато не дойде 87-ата минута, в която Навас с много силен удар донесе победата на своя отбор. Пред нападателя се бе открило пространство от което той се възползва по най-добрия начин и разстреля Лео Франко.

Севиля заема третото място в класирането с мач повече с 44 точки, докато Атлетико (Мадрид) е на 6-та позиция с 36 точки.

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)