2. - Испания
  3. Севиля обърна Майорка и затвърди третото си място, Атлетик засили Бетис към Сегунда

Отборът на Севиля успя да постигне пълен обрат у дома за 3:1 срещу тима на Майорка в среща от 35-ия кръг на испанската лига BBVA. Гостите от Балеарски о-ви поведоха в резултата, но спорна дузпа върна Севиля в мача и след това андалусийците се оказаха твърде силни за Майорка.

Адурис изведе Майорка напред в резултата в 16-ата минута, след като бе изведен на чиста позиция от свой съотборник и с премерен удар препарира Палоп. В 33-ата минута обаче домакините получиха спорна дузпа за нарушение срещу Фреди Кануте. Потърпевшият реализира безпроблемно от бялата точка и изравни резултата - 1:1.

През втората част Севиля успя изцяло да обърне резултата в своя полза. Първо Луиш Фабиано бе точен в 60-ата минута за 2:1, а крайното 3:1 оформи Хесус Навас в 76-ата минута на мача.

Така с тази победа Севиля вече има 63 точки в актива си и затвърди третата си позиция с 6 точки пред Валенсия, който гостува на Реал Мадрид. Майорка пък остава 9-и с актив от 45 точки. На практика сезонът свърши за тима от Палма де Майорка.

В друг мач от кръга отборът на Атлетик Билбао успя да постигна минимална победа с 1:0 при домакинството си на Бетис.Единственото попадение в срещата бе дело на Велес в 26-ата минута. Баските вече на 100% остават в Примера и за другия сезон, но това не е толкова сигурно за отбора на Бетис.

Атлетик има 44 точки и вече е на 10-о място. Бетис пък е 15-и с 37 точки, само на 3 от зоната на изпадащите.