2. - Испания
  3. Севиля прати Реал (Мадрид) в четвърта глуха след 4:3 на "Бернабеу"

Севиля прати Реал (Мадрид) в четвърта глуха след 4:3 на "Бернабеу"

Севиля победи Реал (Мадрид) с 4:3 в невероятен футболен спектакъл на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид. Двата тима оставиха без дъх хилядите зрители, които бяха дошли да видят своите любимци. Мачът започна във въхрено темпо и се видя, че както Реал, така и Севиля нямат никакво намерение да играят защитен футбол.

Севиля победи Реал (Мадрид) с 4:3 в невероятен футболен спектакъл на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид. Двата тима оставиха без дъх хилядите зрители, които бяха дошли да видят своите любимци. Мачът започна във вихрено темпо и се видя, че както Реал, така и Севиля нямат никакво намерение да играят защитен футбол.

Oще във 2-ата минута Конко центрира отдясно и Адриано с плътен силен удар вкара топката в мрежата на Касияс, за да изведе гостите напред в резултата. След попадението мадридчани усетиха, че нещата тръгват на зле и се активизираха. Логично след минутите превес се стигна и до попадение. В 19-ата минута Гути центрира от фаул отдясно, Раул засече топката и с плонж я прати във вратата на Палоп.

След като получиха попадението, севилци буквално премазаха именития си съперник. Последваха много силни минути за тима на Хименес и атаките към вратата на Касияс летяха една след друга. В 21-ата минута Ромарик засече центриране на Ренато с глава и направи резултата 2:1 в полза на севилци. Атаките за севиля продължиха и в 38-ата минута Кануте отбеляза красив гол за 3:1. В ситуацията Хесус Навас пусна топката към Ренато, който се освободи от защитник на домакините и подаде към Кануте, а последният с техничен и лек удар мушна коженото кълбо в десния ъгъл на вратата пазена от Касияс.

През второто полувреме футболистите на Реал играха значително по-добре, но не успяха да вземат нищо от този мач. Дежурният голмайстор на тима Гонзало Игуаин направи уникален пробив отдясно, като се справи с трима футболисти на Севиля и със силен удар намали резултата на 2:3. Само две минути по-късно Гаго вкара изравнителния гол с което хвърли феновете на тима в истински екстаз. Аржентинският футболист засече топката с глава след центриране от фаул отдясно на Гути и я прати неспасяемо във вратата на севилци. Гостите наложиха натиск над Реал след изравнителния гол и стигнаха до победно попадение в последните минути от мача. В 84-ата минута Кануте центрира отдясно, Ренато засече топката и я прати във вратата на Касияс, за да оформи крайното 4:3 в полза на тима на Севиля. По този начин андалусийците се реваншираха на феновете си за загубата в миналия кръг от Барселона.

След тази среща тимът на Реал заема 5-ото място в класирането с 26 точки, като е на цели 9 точки от лидера Барселона. Севиля е на 4-та позиция в класирането с актив от 27 точки и е на 8 точки от лидера Барса.