2. - Испания
  3. Севиля препарира Еспаньол с 3 гола за 11 минути (ВИДЕО)

Севиля препарира Еспаньол с 3 гола за 11 минути (ВИДЕО)

Мартин Петров не игра, а каталунците загубиха с 0:3 на "Рамон Санчес Писхуан"

Севиля победи Еспаньол с 3:0 у дома в 34-ия кръг на Примера дивсион. Мартин Петров остана неизползвана резерва за каталунците, а севилци вкараха и трите си гола за 11 минути между 12-ата и 23-ата.

Срещата започна лошо за гостите. В 12-ата минута Хесус Навас получи центриране на задната греда, опита да върне към точката на дузпата, но Капдевия странно се опита да избие с глава и параболично прехвърли своя вратар Касия за автогол и 1:0.

След още 7 минути Хесус Навас матира трима защитници с перфектен пас за десния бек Коке, който по диагонала разстреля вратаря под гредата за 2:0 и зарадва 35 000 зрители по трибуните на „Рамон Санчес Писхуан”.

В 23-ата минута Ракитич центрира на задната греда, Касия излезе неразчетено, размина се и Негреди подложи крак, за да прати в мрежата за крайното 3:0.

Севиля има 46 точки на осмо място, Еспаньол е 11-и с 43.

Ла Лига с тежка санкция за Атлетико

Ръководството на Атлетико (Мадрид) ще трябва да плати глоба от 45 000 евро, а част от юнжната трибуна на "Уанда Метрополитано" ще бъде затворена за мачовете с Леганес, Лас Палмас и Алавес.

Атлетик (Билбао) прекъсна победната си серия след нелепа издънка срещу Севиля (ВИДЕО)