2. - Испания
  3. Севиля с минимална победа като гост на Рекреативо, Атлетик Билбао спечели срещу Майорка

Севиля се наложи с минималното 1:0 като гост на Рекреативо в двубой от 29-я кръг на испанската Примера. Срещата бе равностойна, но най-вече заради добрата игра в защита на гостите Рекреативо не се стигна до много попадения. В друга среща от кръга отборът на Атлетик Билбао надви много трудно Майорка. Двубоят завърши 2:1, като победното попадение падна в края на мача и по този начин трите точки отидоха при домакините

Севиля се наложи с минималното 1:0 като гост на Рекреативо в двубой от 29-я кръг на испанската Примера. Срещата бе равностойна, но най-вече заради добрата игра в защита на гостите Рекреативо не се стигна до много попадения.

Мачът бе интересен от самото начало, като първата опасна ситуация бе още в 5-ата минута, когато Кануте стреля опасно към вратата, но за съжаление на гостите не успя да отбележи. Рекре също регистрира с няколко опасни удара, но така и не намери начин да отбележи попадение във вратата на гостите. Стигна се до 33-ата минута, когато в наказателното поле на домакините бе извършено нарушение срещу Ренато и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Фреди Кануте и с чудесен удар не остави никакъв шанс на вратаря на Рекреативо и откри за Севиля. При резултат 0:1 завърши и първата част.

Второто полувреме бе равностойно, но играта стана по-груба и бяха показани доста жълти картони. Въпреки, че губеха в резултата, домакините така и не организираха опасни положения пред вратата на Палоп. От своя страна севилци продължиха да атакуват и Фреди Кануте имаше няколко възможности да отбележи. Все пак втори гол не падна и двубоят завърши при резултат 0:1. Единственото по-интересно до края на срещата бе червеният картон, който получи Торнавака от състава на домакините.

След победата Севиля продължава да е на третото място и е с актив от 57 точки, а Рекреативо е 17-ти с 30.

В друга среща от кръга отборът на Атлетик Билбао надви много трудно Майорка. Двубоят завърши 2:1, като победното попадение падна в края на мача и по този начин трите точки отидоха при домакините.

Срещата започна по най-добрия начин за домакините, които в третата минута получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на футболист от състава на Майорка. Зад топката застана Франсиско Хавиер Йесте, който с чудесен изстрел откри резултата. До края на първата част имаше опасни положения и пред двете врати, но до гол не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

Втората част отново бе равностойна, като на няколко пъти имаше груби нарушения, които бяха и основната причина за многото жълти картони в срещата. Дойде и 72-ата минута, когато резултатът бе изравнен. Точен за Майорка бе Хосе Мануел Хорадо, който овладя топката след пас на Хуан Аранго, стреля и не остави никакъв шанс за вратаря на домакините. Изглеждаше, че мачът ще завърши наравно, но в 84-ата минута дойде и моментът на младия играч на домакините Хавиер Мартинез, който с чудесен изстрел прати за втори път топката във вратата на гостите. Така и завърши срещата.

След успеха Атлетик Билбао е на 10-ото място с 34 точки, а Майорка е 14-ти с 32.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1