2. - Испания
  3. Севиля с нова победа – 2:0 като гост на Хетафе, Малага взе точката от Виляреал с гол в последната минута

Севиля показа, че навлиза във форма. Гол в последната минута попречи на Виляреал да се изкачи еднолично на върха в класирането.

Севиля постигна нова победа в испанския шампионат, след като успя да победи като гост тима на Хетафе с 2:0 в мач от 11-ия кръг на испанската BBVA лига. Андалусийците поведоха в резултата в 36-та минута чрез бразилския си голмайстор Луиш Фабиано. Крайното 0:2 оформи Тим Де Мул в последната минута на мача.

След тази победа тимът на Севиля се изкачи на петата позиция с актив от 23 точки, колкото имат и отборите на Реал (Мадрид) и Валенсия. Това бе и втора поредна домакинска загуба за тима на Хетафе, след като в предишния кръг тимът отстъпи на Валенсия с 0:3. Така Хетафе остана на 12-то място с актив от 11 точки.

В друг мач от 11-ия кръг Малага се добра до точката при домакинството си на Виляреал с гол в последната минута на двубоя. Гостите поведоха в резултата още в 7-та минута с гол на италианеца Джузепе Роси. Преднината на „жълтата подводница” се запази до 30-та минута, когато бразилецът Дуда изравни за Малага. През втората част Виляреал отново поведе в резултата, когато Йоренте се разписа в 49-та минута на двубоя. Момчетата на Мануел Пелегрини вече се чувстваха победители, преди Росарио от състава на Малага да вкара гол в буквално последната минута на двубоя, с което оформи и крайното 2:2.

След това равенство Виляреал се изравни на върха с тима на Барселона с по 25 точки, но каталунците имат и мач по-малко. Малага пък се изкачи на 11-то място във временното класиране с актив от 14 точки.