2. - Испания
  3. Севиля събори от върха Атлетико (ВИДЕО)

Севиля събори от върха Атлетико (ВИДЕО)

Южняците постигнаха минимален успех на "Рамон Санчeс Писхуан"

Отборът на Севиля победи Атлетико Мадрид с 1:0 в мач от деветия кръг на Примера дивисион.

Единственото попадение в срещата на "Рамон Санчес Писхуан" отбеляза Стеван Нзонзи в 73-ата минута.

Халфът на домакините се измъкна от опеката на отбраната и с премерен удар прати топката в долния десен ъгъл.

Четири минути по-късно пък "дюшекчиите" останаха с човек по-малко на терена след втори жълт картон на Коке.

По този начин севилци затвърдиха добрата си форма и се изкачиха на първото място с актив от 20 точки, преди домакинството на Реал Мадрид, който приема Атлетик Билбао по-късно тази вечер. Възпитаниците на Диего Симеоне пък допуснаха първо поражение през сезона и вече заемат трета позиция с 18 пункта.