2. - Испания
  3. Севиля се измъчи срещу Депортиво, Хетафе прати Нумансия официално в Сегунда

Севиля се измъчи срещу Депортиво, Хетафе прати Нумансия официално в Сегунда

Отборът на Севиля постигна измъчена, но много ценна победа с минималното 1:0 при домакинството си на Депортиво Ла Коруня от 37-ия кръг на испанската лига BBVA. Единственото попадение в мача падна в последната минута и бе дело на резервата Пероти, който засече с глава центриране на Адриано от ляво и матира стража на супер Депор.

Така с тази победа Севиля остава на трета позиция с актив от 67 точки, 3 пред Атлетико Мадрид. Депортиво пък е 7-и, на 2 точки от 6-ия Валенсия.

В друга среща от кръга отборът на Хетафе постигна победа със същия резултат над тима на Нумансия. Единственото попадение в мача бе дело на Роберто Солдадо в 61-ата минута, след хубав пас на Козмин Контра. В даденото от съдията продължение Горка Брит от състава на гостите получи директен червен картон за умишлена игра с ръка, а Хетафе получи правото да изпълни дузпа. Румънецът Контра застана зад бялата точка, но ударът му срещна гредата.

Така след този мач Хетафе се изкачи на 15-о място с актив от 41 точки, само на 1 от опасната зона. Нумансия пък остана на предпоследното 19-о място с 35 точки, на цели 5 зад 17-ия Спортинг Хихон. Нумансия вече официално е член на Сегунда Дивисион.