2. - Испания
  3. Севиля временно изпревари Барса на върха (ВИДЕО)

Севиля временно изпревари Барса на върха (ВИДЕО)

Севиля се изкачи на първото място в класирането на Ла Лига благодарение на победа 3:1 над Кордоба като гост.

Два гола на Карлос Бака и един на Стефан М’Биа бяха достатъчни за „андалусииците”, които прескочиха Барселона преди гостуването на каталунците на Леванте по-късно тази вечер. За Кордоба точен беше Борха Гарсия при 0:2.

Колумбийският нападател Бака откри след само осем минути. Добра работа свърши Алеикс Видал, отличил се с асистенция.

Бившият халф на Куинс Парк Рейнджърс М’Биа удвои в 72-ата минута, но домакините намалиха чрез Гарсия (82').

Въпреки това, две минути преди края на редовното време Бака отбеляза своето второ попадение от дузпа, за да осигури трите точки.

Барса може да си върне първото място, ако победи Леванте след 22:00 ч българско време.