2. - Испания
  3. Шампионът на Испания вкара 4 безответни гола на Севиля (ВИДЕО)

Шампионът на Испания вкара 4 безответни гола на Севиля (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид отбеляза по най-добрия начин празника на своите фенове, вече е втори в „Ла Лига”

Испанският шампион Атлетико (Мадрид) разби като домакин Севиля с 4:0 в мач от шестия кръг на „Ла Лига”.

Така хората на Диего Симеоне поднесоха най-добрия подарък на своите фенове, които днес честваха своя празник.

Резултатът в срещата бе открит още в 19-ата минута, когато Коке стреля към съперниковата врата, а след рикошет топката се озова в мрежата – 1:0.

Вторият гол за домакините падна три минути преди почивката, когато Жоао Миранда намери непокрит дебютиралият юноша на домакините Саул и той с глава направи резултата 2:0.

След паузата домакините вкара още две безответни попадения. Те паднаха в заключителните минути на втората част, като първо Раул Гарсия се разписа от дузпа в 83-ата, а в 89-ата Коке центрира и резервата Раул Хименес с плонж оформи крайното 4:0.

Така Атлетико (Мадрид) остана без загуба на „Висенте Калдерон” през сезона и изпревари с точка Севиля в класирането, като вече има 14 в своя актив и заема втората позиция, на две зад лидера Барселона.