2. - Испания
  3. Симеоне даде почивка на титулярите и Еспаньол наказа Атлетико (ВИДЕО)

Симеоне даде почивка на титулярите и Еспаньол наказа Атлетико (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" с изненадваща загуба в Испания само два дни след класирането на финал в ЛЕ

Атлетико (Мадрид) записа изненадваща загуба с 0:2 като домакин на Еспаньол в мач от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Наставникът на тима Диего Симеоне реши да даде почивка на повечето от титулярите си, след като в четвъртък отборът се класира за финала в Лига Европа, елиминирайки Арсенал на полуфиналната фаза и това се оказа ключово за загубата им днес на "Метрополитано".

През цялата среща Еспаньол бе отборът с повече шансове пред вратата на противника и резонно съставът на Давид Галего се поздрави с успеха. В 30-та минута Жерар можеше да откри за гостите, но ударът му бе спасен от Облак, а точно преди почивката отново стражът на домакините спаси удар на Баптистао.

След почивката балансът на силите не се промени и в 53-та минута логично Еспаньол поведе, макар и с помощта на автогол на Стефан Савич.

Малко след час игра гостите можеха да поведат с втори гол, но удари нажерар и Баптистао бяха спасени. В 77-та минута обаче последният най-накрая успя да се разпише във вратата на мадридчани, с което подпечата победата на своя тим.

Така Атлетико остава втори с 75 точки, но при победа на Реал (Мадрид) в тазвечершното Ел Класико, момчетата на Симеоне може да се озоват само на точка преднина пред градския съперник в борбата за второто място в Испания. Еспаньол пък се изкачи на 15-то място с 43 точки.