2. - Испания
  3. Спортинг Хихон оцеля след 2:1 над Рекреативо

Спортинг Хихон оцеля след 2:1 над Рекреативо

Отборът на Спортинг успя да се спаси в последния кръг на Примера Дивисион, след като надви с 2:1 Рекреативо. Двубоят се игра на стадион „Ел Молинон”, а домакините успяха да обърнат мача, за да достигнат до драматичното си спасение.

Двубоят започна зле за домакините, които не можеха да намерят верния път към вратата на гостите. Така дойде 23-ата минута, когато Мартин попари домакините, извеждайки Рекреативо напред в резултата. Така завърши и първата част на двубоя. През второто полувреме играчите на Спортинг Хихон излязоха с нагласата да обърнат двубоя. В 58-ата минута Барал изравни резултата, а Моран в 67-ата прати феновете на „Ел Молинон” в екстаз, оформяйки спасителното 2:1.

Тази победа бе достатъчна на Спортинг Хихон да си осигури оставането в Примера като тимът се изкачи на 16-а позиция в крайното подреждане с актив от 43 точки, само на една пред изпадащия Бетис. Гостите от Рекреативо вече бяха изпаднали пред тази среща, а след нея останаха на последното място в класирането като са спечелили едва 33 точки, на цели 9 от спасителния бряг.