2. - Испания
  3. Страхотен Гризман донесе нова победа за Атлетико в Примера

Страхотен Гризман донесе нова победа за Атлетико в Примера

Френският полузащитник се разписа на два пъти за успеха на "дюшекчиите"

Атлетико (Мадрид) победи с 3:1 при домакинството си на Райо (Валекано) в мач от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион. Антоан Гризман бе в основата на успеха за „дюшекчиите”, като французинът участва и в трите попадения за тима на Диего Симеоне.

Гризман се разписа на два пъти през първата част /12’ и 22’/, а в началото на втората Манучо си отбеляза автогол след центриране на френския полузащитник.

Домакините поведоха още в 12-ата минута след грешка на Кастро. Гризман се възползва от подарената топка и с техничен удар преодоля Моя.

10 по-късно Манджукич се пребори за една висока топа и с глава изведе Гризман сам срещу вратаря на Райо. Французинът отново не сбърка и удвои аванса на „дюшекчиите”.

В 35-ата Райо успя да върне едно попадение след грешка при изнасянето на топката на Хуанфран. Какута намери Трасхорас в дъгата пред наказателното поле, който с точен удар прати топката в долния ляв ъгъл на Тоньо.

В началото на второто полувреме Манучо си отбеляза автогол след центриране на Гризман и така оформи крайното 3:1 за Атлетико.

Тимът на Диего Симеоне остава трети в подреждането в Ла лига с 44 точки, на три от втория Барселона и на четири след лидера Реал (Мадрид), който е и с мач по-малко. Райо остава на 10-ата позиция с 23.

След само четири дни Атлетико приема Барселона в 1/4-финален реванш за Купата на краля. Първият двубой на „Камп Ноу” завърши с минимална победа 1:0 за каталунците.