2. - Испания
  3. Страхотна драма при победата на Алмерия над Валядолид – 3:2

Страхотна драма при победата на Алмерия над Валядолид – 3:2

В среща от 23-ия кръг на испанската Примера Дивисион, тимовете на Алмерия и Валядолид сътвориха истинско зрелище на стадион „Уегос Медитераниос”, завършвайки при резултат 3:2 за домакините. Двубоят бе изпълнен с напрежение, като в него бяха показани три червени картона и бяха отбелязани пет гола.

Срещата започна с редица нарушения при равностойна игра между двата отбора, като положенията се редуваха и пред двете врати. В 17-тата минута гостите получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, от който по най-добрия начин се възползва Педро Леон, който прати топката в ляв ъгъл на вратата пазена от Диего. След гола играчите на Валядолид добиха повече самочувствие и взеха контрол над срещата. В 22-та минута те вкараха още едно попадение. След пробив и центриране на Виктор, Хенок Гойтом засече топката и покачи на 2:0 за радост на гостуващите фенове, като при този резултат дойде и почивката.
През втората част домакините излезнаха, като напълно променен състав и още от първата минута започнаха да търсят промяна на резултата. В 62-та минута Алберт Крусат с плътен удар от средата на наказателното поле намали резултата на 1:2, като по този начин върна тима си в срещата. Само 2 минути по-късно обаче домакините бяха попарени, след като за грубо нарушение бе изгонен централният им бранител Салтор Бруно. Това обаче не стъписа играчите на домакините и те продължиха да нападат в търсене на изравняване на резултата. В 70-тата минута след центриране на Алберт Крусат Калу Уче засече топката с глава и изравни резултата.

Това попадение окрили още повече домакините и макар с човек по-малко продължиха да атакуват в търсене на пълен обрат. В 78-та минута обаче за удар без топка бе изгонен именно авторът на второто попадение за Алмерия Калу Уче, което остави домакините с цели двама човека по-малко. Драмата стана пълна, след като в следващата минута играчите на отбора домакин успяха да отбележат трето попадение. С прецизен удар с десния крак от границата на наказателното поле Алваро Негредо успя да прати топката в долния десен ъгъл на вратата пазена от Виверос, пращайки феновете на домакините в екстаз – 3:2.
От този момент играчите на Валядолид се активизираха и тръгнаха на щурм в опита си да спасят поне точката срещу 9-те човека на Алмерия. В 82-та минута обаче за втори жълт картон бе изгонен Викториано Нано от тима на гостите. До края на двубоя те атакуваха постоянно, но не успяха да отбележат трети гол.

Така след тази победа, отборът на Алмерия се изкачи на 12-о място в таблицата с 27 спечелени точки, докато след загубата Валядолид остана на 9-а позиция с 30 събрани точки.

Алмерия – Валядолид 3:2
0:1 Педро Леон (18)
0:2 Хенок Гойтом (23)
1:2 Алберт Крусат (62)
2:2 Калу Уче (70)
3:2 Алваро Негредо (79)

Стартови състави:

Алмерия: Диего, Акасиете( Жозе Ортиз – 59м), Бруно(червен картон -64м), Пелерано, Чико, Хуанито, Ириней( Корона – 45м), Хуан Ортиз, Крусат, Уче(червен картон – 78м), Негредо(Бадиас – 83м)
Валядолид: Виверос, Лопес, Прието, Беа, Нано(червен картон – 82м), Алваро, Борха(Олдони – 83м), Леон, Виктор(Медунянин – 73м), Йонатан( Ескудеро – 83м), Гойтом