2. - Испания
  3. Супер Меси и Ето'о разбиха клетниците от Севиля с 3:0

Супер Меси и Ето'о разбиха клетниците от Севиля с 3:0

Барселона постигна победа над Севиля като гост с 3:0 в мач от 13-ия кръг на испанската Лига "BBVA". Каталунците заслужено стигнаха до успеха заради по-голямата си ефективност пред гола.

С победата разликата между Барселона и Реал (М) на върха стана 6 точки, след като "белия балет" бе разбит в предградията на Мадрид от местния Хетафе - 1:3.

Барса можеше да открие резултата още в 15-ата минута, но ударът на Меси бе неточен и така той пропусна да изведе тима си напред в резултата.

В 20-ата минута след рикошет топката попадна в Самуел Ето\'о, който хладнокръвно я прати в мрежата на Палоп и изведе Барселона напред в резултата. В 28-ата минута Луиш Фабиано направи уникален пропуск след комбинация с Кануте.

Последваха силни минути за домакините и в 36-ата минута Енцо Мареска пробва силен удар, но топката мина на сантиметри от вратата на Барса. До края на полувремето двата тима играха равностойно, като Кануте направи поредния пропуск пред вратата, пазена от Витор Валдес.

През втората част футболистите на Барса започнаха силно и в 54-ата минута Меси намери Анри на скорост, но ударът на французина бе избит от Палоп. Само няколко минути по-късно отново стражът се наложи да спасява вратата си.

В 78-ата минута Шави отклони топката с глава към Лео Меси и аржентинецът със силен шут удвои резултата в полза на "каталунците". Само минута по-късно Самуел Ето'о получи страхотен пас и остана сам срещу Палоп, но ударът му бе неточен и излезе в аут. В 84-ата минута нападателят на Севиля Луис Фабиано получи директен червен картон за удар без топка срещу Серхио Бускетс.

В 92-ата минута резервата Хлеб подаде чудесен извеждащ пас на Меси и аржентинецът хладнокръвно със силен изстрел отбеляза третото попадение за Барса, като оформи крайното 3:0.

ОЩЕ СНИМКИ МОЖЕТЕ ДА НАМЕРИТЕ В СЕКЦИЯ "ГАЛЕРИЯ"