2. - Испания
  3. Торес откри головата си сметка в Примера след завръщането си (ВИДЕО)

Торес откри головата си сметка в Примера след завръщането си (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид с лесна победа с 2:0 над Хетафе

Атлетико Мадри се наложи с 2:0 над Хетафе в 28-ия кръг в испанската първа дивизия, а Фернандо Торес отбеляза първия си гол в първенството след завръщането си в състава на "дюшекчиите". Торес бе точен още в третата минута на двубоя, вкарвайки красив гол с глава, а крайният резултат бе оформен от Тиаго малко преди края на първата част.

Атлетико запояна на високи обороти двубоя и след три минути игра вече водеше в резултата.

При центриране на Коке от фаул Фернандо Торес вкара брилянтен гол с глава, вдигайки трибуните на "Висенте Калдерон", които аплодираха първото му попадение в Примера при завръщането му в тима.

Коке бе близо до попадение в 9-ата, но шансът бе на страната на гостите. След удар на шестицата на „дюшекчиите” вратарят на гостите не се намеси по най-добрия начин, но късметът го покри, след като топката се отби от гредата и се върна към вратаря.

Отново Коке пропусна в 20-ата минута, биейки прави в ръцете на Гиуаита от около 10 метра.

В 44-ата при изпълнение на пряк свободен Хименес към Тиаго, който бе заел позиция на далечната греда и с глава насочи топката в мрежата за 2:0.

Ескудеро отрави опасен удар от голяма дистанция в 70-ата минута, но вратарят на домакините Ян Облак показа класа и успя да отклони в корнер.

Чисти положения липсваха и пред двете врати до края на двубоя, който завърши при резултат 2:0.