2. - Испания
  3. Торес спаси Атлетико от „жълтата подводница”

Торес спаси Атлетико от „жълтата подводница”

Елче отнесе Депортиво с 4:0

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид изстрада минимална победа с 1:0 над Виляреал в среща от 34-ия кръг, играна на "Ел Мадригал". Фернандо Торес зарадва щаба на Диего Симеоне  с победен гол в 74-ата минута.

С успеха "лос рохибланкос" вече имат шест точки аванс пред четвъртия Севиля и седем пред Валенсия.

Единственият гол в двубоя падна в 74-ата минута. Тогава Ману Тригерос върна с глава назад към Ерик Бертранд, тъмнокожият защитник се засуети и допусна Торес да му отнеме топката. Ел Ниньо се устреми към наказателното поле, финтира вратаря, а след това спокойно изчака шпагатите на двама футболисти и прати топката отблизо в мрежата. Това беше едва втори гол на испанския реализатор в Примера дивисион през този сезон.

В другия мач от кръга Елче срази Депортиво Ла Коруня с 4:0. По този начин отборът се изкачи до 13-ото място с 37 точки, докато Депор е в зоната на изпадащите с 29, заемайки 18-ото място.