2. - Испания
  3. ЦСКА на четвъртфинал в Шампионската лига

ЦСКА на четвъртфинал в Шампионската лига

Московският тим триумфира с 2:1 на "Санчес Писхуан" в реванша срещу Севиля

ЦСКА (Москва) хвърли бомбата и се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. Руският тим победи с 2:1 като гост Севиля и след равенство 1:1 в първия мач намери място сред Топ 8 на отборите в Европа.

Малцина бяха специалистите, които очакваха успех за ЦСКА, но това се случи. Мачът започна равностойно, като в началото Луиш Фабиано излезе на добра позиция, но вратарят Игор Акинфеев спаси. В 14-та минута Красич от границата на наказателното поле стреля в аут. Три минути по-късно Севиля изпусна златен шанс да открие резултата. Тогава Навас проби отдясно, центрира и Луиш Фабиано отправи страховито воле. Акиенфеев, обаче отново спаси.

В 34-та минута Кейсука Хонда бе близо до гол за ЦСКА, но ударът му мина на милиметри от градата. Пет минути по-късно, обаче гостите ликуваха. Тогава Хонда получи топката след тъч. Той подаде към Томас Несид, който преодоля елегантно Ивица Драгутинович и прати топката в мрежата на Андрес Палоп за 0:1.

Севиля реагира светкавично и изравни резултата в 41-та минута. Тогава Хесус Навас подаде към Диего Пероти и той направи безпомощен Игор Акинфеев за 1:1.

При този резултат завърши първото полувреме и развръзката остана за след почивката. Кануте замени Диего Капел в атаката на Севиля, но ЦСКА успя бързо да нанесе своя удар. В 55-та минута японецът Кейсуке Хонда вкара решителен гол за ЦСКА. Тогава той прати топката с левия крак в мрежата на Палоп от пряк свободен удар - 2:1 за руския тим. Шутът на Хонда бе от около 30 метра, но вратарят на Севиля не успя да реагира адекватно и само продължи пътя на топката в мрежата.

До края на мача Севиля така и не успя да се отърси от шока и това класира ЦСКА. Най-близо до гола бе Хесус Навас в 83-та минута, но ударът му бе спасен от Акинфеев. С всяка изминала минута руският тим ставаше все по-уверен в успеха, за да триумфира при последния съдийски сигнал на унгареца Виктор Касай.

СЕВИЛЯ - ЦСКА 1:2

СЕВИЛЯ: Палоп, Станкевичус, Драгутинович, Фацио, Ф. Наваро (75 - Адриано), Х. Навас, Ренато (70 - Негредо), Зокора, Д. Капел (46 - Кануте); Пероти, Фабиано

ЦСКА: Акинфеев, В. Березуцкий, Ал. Березуцкий, Игнашевич, Шенников, Алдонин, Шемберас, Красич (72 - Одиа), Хонда (82 - Рахимич), М. Гонсалес (87 - Мамаев), Нецид

ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Нецид (39), 1:1 Пероти (41), 1:2 Хонда (55)

СЪДИЯ: Виктор Касай (Унгария)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Луиш Фабиано (Севиля); Шемберас, Ал. Березуцкий,  Гонзалес, Шенников (ЦСКА Москва)