2. - Испания
  3. Ужасни 30 минути не спряха Атлетико срещу Сосиедад (ВИДЕО)

Ужасни 30 минути не спряха Атлетико срещу Сосиедад (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" изглеждаха обречени в началото на срещата, но успяха да победят

Атлетико Мадрид победи с 2:1 като домакин Реал Сосиедад в мач от 14-ия кръг на Ла Лига. "Дюшекчиите" трябваше да правят пълен обрат, за да се поздравят с трите точки от срещата, която не започнаха по най-добрия начин.

Първите 30 минути на "Уанда Метрополитано" преминаха под пълния контрол на Сосиедад, които контролираха топката в 90% от времето, а Атлетико нямаха отговор на тяхната игра и не отправиха нито един удар към вратата на противника. Логично, в 29-та минута Уилиям Хосе откри за гостите.

След попадението обаче домакините се върнаха в мача и заиграха по коренно различен начин, а Сосиедад прие играта в собствената си половина. След почивката Филипе Луис успя да изравни малко след час игра, а играта на домакините ставаше все по-добра.

Фернандо Торес и Саул бяха близо да отбележат второ попадение малко след това, но решаващият гол падна чак в 88-та минута, когато Антоан Гризман засече удар с глава на Саул и прати топката в мрежата от самата гол линия.

Така мадридчани се задържаха на третото място с 30 точки, но победа на Реал Мадрид днес може да ги измести от топ 3. Сосиедад, от своя страна, остават седми с 19 точки.