2. - Испания
  3. Валенсия би Гранада след обрат на „Местая”

Валенсия би Гранада след обрат на „Местая”

Бранителят Алкасер донесе успеха за „прилепите” в добавеното време на двубоя

Отборът на Валенсия победи Гранада с 2:1 след страхотен обрат на „Местая”. Пити откри за гостите, но с голове на Пако Алкасер и Рубен Везо домакините успяха да се наложат.

След нулево първо полувреме Франсиско Медина – Пити откри резултата в полза на гостите в 47-ата минута, а в 64-тата „прилепите” стигнаха до изравняване чрез Пако Алкасер.

Победното попадение за домакините отбеляза Рубен Везо в добавеното време на двубоя.

След победата Валенсия се изравни по точки със седмия Севиля – по 35, но остава на осмата позиция заради по-малкото си отбелязани голове, като и двата отбора имат една и съща голова разлика – +2. Гранада остава 12-и с 27 точки след 25 изиграни мача.

В 22:00 часа съботната програма от Примера дивисион продължава с гостуването на Атлетико (Мадрид) на Осасуна.