2. - Испания
  3. Валенсия пречупи трудно Атлетик (Билбао) - 2:1

Валенсия пречупи трудно Атлетик (Билбао) - 2:1

Валенсия постигна изключително важна и ценна победа с 2:1 като гост над Атлетик (Билбао). Това стана в двубой от 13-ия кръг на испанската Примера дивисион, който се игра на градския стадион в Билбао. Домакините останаха с човек по-малко в 71-ата минута, след като червен картони получи Куикли.

Баските започнаха много силно мача и съвсем логично откриха първи резултата. Автор на гола бе Муниаин, който в 57-ата минута с удар от малкия пеналт не остави шансове на стража на Валенсия.

В следващите минути обаче гостите се стегнаха и показаха добре познатата си игра. В 61-ата минута Давид Вия получи страхотен пас от Пабло и от малък ъгъл вкара и изравни резултата - 1:1. В 64-ата минута

По всичко изглеждаше, че мачът отива към равенство и двата тима ще си разделят по точка, но в 82-ата минута Жереми Матьо с прецизен удар вкара победния гол за "прилепите".

След този мач, Валенсия заема 3-ото място в класирането с актив от 28 точки.