2. - Испания
  3. Валенсия с втора победа на американското турне

Валенсия с втора победа на американското турне

Ариц Адурис вкара и двата гола при успеха на Валенсия с 2:1 над Хюстън Динамо в приятелска среща тази нощ играна на терена на американския тим.

Първият гол падна след само 71 секунди. Адурис се възползва от центриране от Пабло и откри резултата с удар от 15 метра, който рикошира първо във вратаря, а после в далечната греда преди да пресече голлинията.

В 14-ата минута домакините изравниха чрез Кален Кар, който осъществи впечатляваща индивидуална акция.

В 17-ата минута Валенсия си върна предимството. Адурис получи пас от Пабло Пиати и прониза за втори път мрежата на Хюстън Динамо с шут до близката греда.

Наставникът на Валенсия Хуан Карлос беше силно впечатлен от начина, по който неговият отбор се е представил. Според него синхронът между момчетата му е бил на висота.

В момента Хюстън е на 6-о място в Източната конференция на МЛС. В последната минута те можеха да изравнят, но Висенте Гаята спаси удар на Макумба Канджи.

Валенсия, който завърши трети в Ла Лига, победи Портланд с 1:0 на 23 май в другия си мач до момента от американското турне. Адурис бе автор на единствения гол и тогава.