2. - Испания
  3. Валенсия спечели с 4:2 във Валядолид и се изравни с Барса и Реал на върха

Валенсия спечели с 4:2 във Валядолид и се изравни с Барса и Реал на върха

Отборът на Валенсия постигна красива победа с 4:2 при гостуването си на Валядолид от 2-ия кръг на испанската лига BBVA. „Прилепите” буквално си правеха каквото си искат на терена и лесно стигаха до голови ситуации, а звездите на тима Давид Вия и Давид Силва отново бяха във вихъра си.

Именно Силва даде началото на головата фиеста в 10-ата минута на срещата, когато засече с глава центриране на Мата и заби топката в мрежата на домакините. Валядолид успя да се върне в мача в 30-ата минута, когато Наузет Алеман бе точен отблизо, но само 4 минути по-късно Давид Вия върна преднината на своя тим с хубав удар с десния крак от малкото наказателно поле. В самия край на полувремето Хуан Мата покачи на 1:3 с хубав удар по диагонала с левия крак.

Валенсия продължи да бъде по-добрият тим на терена и през втората част, и още в 55-ата минута Вия вкара втория си гол в мача с плътен удар по диагонала и направи преднината на гостите цели 3 гола. Крайното 2:4 оформи преотстъпеният от Манчестър Юнайтед Манучо, който бе изведен на чиста позиция от Алеман и не сгреши на празна врата.

Така с тази победа Валенсия събра 6 точки в актива си и се изравни с лидерите Барселона и Реал (Мадрид). Валядолид пък е 16-и с актив от едва 1 точка.