2. - Испания
  3. Валенсия удари Атлетико с 3:1

Валенсия удари Атлетико с 3:1

В мач от 17-ия кръг в Ла Лига отборът на Валенсия успя да победи на своя „Местая” тима на Атлетико Мадрид с 3:1. По този начин „прилепите” излезнаха на второ място в класирането с актив от 33 точки, докато Атлетико е на четвърта позиция с 30.

В мач от 17-ия кръг в Ла Лига отборът на Валенсия успя да победи на своя „Местая” тима на Атлетико Мадрид  с 3:1. По този начин „прилепите” излезнаха на второ място в класирането с актив от 33 точки, докато Атлетико е на четвърта позиция с 30.

Срещата започна равностойно, като и двата отбора имаха удобни положения за гол, но не успяха да ги реализират. В 34-ата минута голмайсторът на Валенсия Давид Вия откри резултата, с точно изпълнена дузпа. Голаджията излъга вратаря, като би топката в десния, а вратаря се хвърли в левия ъгъл. По този начин играчите на Валенсия излезнаха напред в резултата. Само пет минути след попадението Давид Силва удвои. Той проби през защитата на Атлетико и прокара топката покрай вратаря на „дюшекчиите”, за да направи резултата 2:0. В 45-ата минута Диего Форлан върна едно попадени, след като бе отсъдена дузпа и за Атлетико. Форлан бе точен като намали резултата на 2:1.

Втората част отново бе равностойна, като добри отигравания имаха двамата вратари, които обезсърчиха нападателите. В 69-ата минута Давид Силва увеличи преднината на „прилепите”. С бомбен удар от около 30 метра Силва препарира Лео Франко и хвърли в екстаз целия стадион.

Благодарение на тази си победа играчите на Валенсия са на второ място, с 33 точки. Първи е тимът на Барселона, който постигна труден успех над Майорка с 3:1. Утре е дербито на кръга между Реал Мадрид и Виляреал.