2. - Испания
  3. Валенсия задълбочи кризата във Виляреал (ВИДЕО)

Валенсия задълбочи кризата във Виляреал (ВИДЕО)

"Прилепите" нямаха успех в 7 поредни мача, но сложиха край на лошата серия

Виляреал спечели с 2:0 дербито срещу Валенсия от 12-ия кръг на Ла Лига. "Прилепите" нямаха успех в 7 поредни мача, но сложиха край на лошата серия с голове на Уго Гийямон и Карлос Солер. Гостите продължават да затъват и останаха на 13-о място, а от началото на сезона имат само две победи.

"Жълтата подводница" имаше огромно надмощие в притежанието на топката и до почивката създаде някои нелоши положения пред вратата на Яспер Силесен, но нито едно от тях не се превърна в гол. Серж Орие пропусна в петата минута с глава, а малко по-късно Валенсия отговори с далечен изстрел на Хосе Гая, който прати топката в аут.

В 28-ата Арно Данжума се откъсна в наказателното поле на домакините, но не отправи точен изстрел. Виляреал продължи да е по-дейният отбор, но малко преди края на полувремето получи гол. Негов автор стана опорният халф Уго Гийямон, който се промъкнамежду няколко футболисти в жълто и технично прехвърли Херонимо Рули.

Унай Емери пусна след почивката Самуел Чуквуезе и Булае Диа, но нищо в играта на "жълтата подводница" не се получаваше. Друга резерва - Алберто Морено, на практика провали тима си, като направи глупаво нарушение, довело до дузпа. Това се случи в 76-ата минута, а Карлос Солер реализира наказателния удар за крайното 2:0.