2. - Испания
  3. Валядолид загуби вкъщи от Хихон с 1:2, Малага и Бетис си спретнаха 1:1 на „Ла Росаледа”

Отборът на Спортинг Хихон запази живи шансовете си за оцеляване в Примера Дивисион, след като успя да постигне ценна победа с 2:1 над Валядолид. Срещата се игра на стадион „Нуево Хосе Зория” и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на испанския елит. В друг мач от кръга тимовете на Малага и Бетис завършиха наравно 1:1. Двубоят се игра на стадион „Ла Росаледа” и след това равенство гостите останаха в битката за оцеляване, а ако бяха били със сигурност се спасяваха.

Отборът на Спортинг Хихон запази живи шансовете си за оцеляване в Примера Дивисион, след като успя да постигне ценна победа с 2:1 над Валядолид. Срещата се игра на стадион „Нуево Хосе Зория” и бе от програмата на 37-ия, предпоследен кръг на испанския елит.

Гостите откриха резултата в 44-ата минута чрез Камачо, който с хубав удар извън наказателното поле прати топката в средата на вратата. През втората част домакините се опитаха да реагират и в 71-ата минута Йонатан изравни, след като получи хубав пас от Педро Лесн. В 79-ата играчите на гостите си върнаха предимството, след като Малдонадо качи кълбото на главата на Билич и последният не сбърка за 2:1. До края на двубоя не се случи нищо по-интересно и срещата завърши при този резултат.

След тази победа гостите от Спортинг Хихон се намират на 18-о място във временното класиране с актив от 40 точки, колкото има и 17-ият Осасуна. Домакините от Валядолид пък паднаха на 14-а позиция като имат спечелени 42 точки.

В друг мач от кръга тимовете на Малага и Бетис завършиха наравно 1:1. Двубоят се игра на стадион „Ла Росаледа” и след това равенство гостите останаха в битката за оцеляване, а ако бяха били със сигурност се спасяваха.

Голът за Бетис бе дело на Еду в 43-ата минута, който вкара с мощен шут от около 20 метра. Крайното 1:1 оформи Луке в 83-ата след страхотно изпълнен пряк свободен удар.

След това равенство домакините от Малага се намират на 8-а позиция с актив от 55 точки, докато гостите от Бетис са 16-и с 41, на една от зоната на изпадащите.