2. - Испания
  3. VAR спря Еспаньол за трите точки срещу Виляреал (ВИДЕО)

VAR спря Еспаньол за трите точки срещу Виляреал (ВИДЕО)

Дузпа спаси Валенсия от загуба в Гранада

Еспаньол взе само точка от домакинството си на Виляреал. Мачът от втория кръг на Ла Лига завърши 0:0.

Завърналият се в елита каталунски тим имаше своите шансове да стигне до трите точки, но същото важи и за носителя на трофея от Лига Европа, който беше без контузените Даниел Парехо и Самуел Чуквуезе.

Ключовият момент в двубоя дойде дълбоко в добавеното време, когато Ву Лей прати топката в мрежата на Виляреал. Домакините помислиха, че са стигнали до трите точки, но след намесата на ВАР голът беше отменен заради засада.

В друг мач от кръга Гранада и Валенсия завършиха 1:1 на “Лос Карменес”.

Домакините излязоха напред в резултата в 16-ата минута, когато организираха опасна контраатака, която Луис Суарес завърши с гол. Последваха множество положения за “прилепите”, но те не доведоха до изравнителен гол. Така се стигна до 88-ата минута, когато гостите получиха дузпа за нарушение на резервата Антонио Пуертас срещу Хосе Гая. Карлос Солер се зае с изпълнението и беше точен за 1:1.

В добавеното време Домингос Дуарте вкара нов гол за южняците, но ВАР показа, че е бил в положене на засада. Така Гранада записа второ поредно равенство след нулевото реми срещу Виляреал, а Валенсия остана непобеден след успеха с 1:0 над Хетафе в миналия кръг.