2. - Испания
  3. Вердер спечели Група “L” след 3:0 в Билбао, Насионал смаза Аустрия Виена с 5:1

Вердер спечели Група “L” след 3:0 в Билбао, Насионал смаза Аустрия Виена с 5:1

Отборът на Вердер (Бремен) спечели надпреварата в група “L” на турнира Лига Европа, след като надигра с 3:0 тима на Атлетик Билбао. В другия двубой от тази група “L” португалският елитен Насионал Мадейра размаза австрийския си съперник Аустрия (Виена) с 5:1.

Отборът на Вердер (Бремен) спечели надпреварата в група “L” на турнира Лига Европа, след като надигра с 3:0 тима на Атлетик Билбао. Срещата се проведе на стадион “Сан Мамес” и бе от програмата на 6-ия последен кръг от груповата фаза на надпреварата.

Резултатът бе открит от Клаудио Пизаро, който бе точен в 13-ата минута. В 20-ата Налдо покачи на 2:0, а крайното 3:0 оформи Маркус Розенберг в 36-ата минута на първото полувреме.

В другия двубой от тази група “L” португалският елитен Насионал Мадейра размаза австрийския си съперник Аустрия (Виена) с 5:1. Срещата се игра на “Естадио де Мадейра” пред около 20 хиляди зрители. С успеха домакините завършиха турнира на 3-о място в групата, докато Аустрия остана последна.

Гостите първи откриха резултата в 21-ата минута чрез Шумахер, но след това бяха буквално пометени от своя съперник. В 23-ата Микаел изравни, а в 33-ата Матеус даде преднина на домакините. Отново Микаел направи 3:1 в 57-ата, а Томашевич се разписа за 4:1 в 61-ата. Крайното 5:1 оформи Лопес в 66-ата минута.