2. - Испания
  3. Виляреал направи 1:1 с Майорка у дома преди мача с Левски

Виляреал направи 1:1 с Майорка у дома преди мача с Левски

Отборът на Виляреал, който този четвъртък ще се изправи срещу българския шампион Левски в турнира Лига Европа, направи равенство 1:1 у дома с тима на Майорка в среща от втория кръг на испанската лига BBVA. „Жълтата подводница” за втори кръг поред не успя да спечели своя мач в Примера и това до голяма степен е добра новина за „сините”.

В отсъствието на своя капитан Маркош Сена, футболистите на Виляреал така и не намериха правилния ритъм на игра, и логично първото полувреме завърши без гол. Все пак в началото на втората част домакините поведоха с 1:0, чрез италианския национал Джузепе Роси, който разстреля стража на Майорка с хубав удар с левия крак от границата на наказателното поле. Гостите от Балеарските о-ви обаче се върнаха в мача в 75-ата минута, когато юношата на Реал (Мадрид) Борха Валеро изпълни перфектен пряк свободен удар, с което оформи крайното 1:1.

Така след изиграването на първите два кръга в Примера, Виляреал все още няма спечелена победа. „Жълтата подводница” заема 13-ото място с актив от 2 точки. Майорка пък е на трето място с 4 точки в актива си, на 2 зад лидерите Барселона и Реал (Мадрид).

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)