2. - Испания
  3. Виляреал не успя да победи Пуертоляно за Купата на Краля

Виляреал не успя да победи Пуертоляно за Купата на Краля

Съперникът на Левски в Лига Европа Виляреал продължава със слабото си представяне от началото на сезона и столът на треньора Ернесто Валверде започва да се клати все по-силно.

В мач от турнира за Купата на Краля Виляреал не успя да запише успех при визитата си на втородивизионния Пуертоляно. Срещата на „Естадио Франциско Санчес” завърши при резултат 1:1 като домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа.

Резултатът бе открит от Валдес в 14-ата минута, а ветеранът Пирес възстанови равенството в 65-ата.

Двата клуба завършиха с намален състав като Пелегрина бе изгонен от състава на Пуертоляно в 44-ата минута, а Нилмар получи червен картон в 75-ата.

На двата тима им предстои реванш на „Ел Мадигал”.

В другите две срещи от надпреварата вчера Саламанка победи Сантандер с 1:0, а Валядолид надделя над Майорка с 2:1.