2. - Испания
  3. Виляреал обърна Реал Сосиедад и спря черната серия (ВИДЕО)

Виляреал обърна Реал Сосиедад и спря черната серия (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" стигна до успех с 3:1

Виляреал се върна на победния път, побеждавайки Реал Сосиедад като гост с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Задачата на тима на Андони Ираола бе допълнително затруднена от глупаво изкаран червен картон от звездата на баските Микел Оярасабал. Жерар морено бе над всички в мача, като се отчете с 2 гола и асистенция за Самеул Чуквуезе. Голът за баските пък бе дело на Александър Исак. С този успех бе сложен край на серията от 9 мача поред без успех в Ла Лига за хората на Унай Емери, които се намират на 10-о място в шампионата с 22 точки. Реал Сосиедад, от своя страна, е 6-и с 29 точки на сметката си.

Двата отбора изиграха много интересен двубой на „Аноета“, като първото по-опасно положение бе за гостите. В 24-ата минута Булайе Диа получи подаване в наказателното поле, но от чиста позиция направи непростим пропуск, пращайки топката над вратата.

В 32-ата минута домакините поведоха, като Робин Льо Норман проби през центъра. Последва подаване наляво към Александър Исак. Младият нападател финтира Йереми Пино и влезе в наказателното поле. Там срещу него бяха двама играчи в жълто, но Исак намери простраство за удар и с красив фалцов изстрел прати топката в левия ъгъл на Херонимо Рули.

Авансът на домакините обаче трая само 6 минути и в 238-ата минута Жерар Морено изравни! След центриране отдясно на Дани Парехо, испанският национал стреля с глава от точката на дузпата и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на домакините – 1:1.

В 42-ата минута Морено имаше нов шанс за гол, но Матю Раян се отчете с добро спасяване.

В 49-ата минута надеждите на домакините за позитивен резултат бяха попарени, след като капитанът на баските Микел Оярсабал бе изгонен с директен червен картон за грубо влизане в гръб срещу Йереми Пино.

Останали с 10 души, Реал Сосиедад се върна в защита, докато възпитаниците на Унай Емери започнаха да атакуват по-често.

В 65-ата минута Жерар Морено получи разсичащ защитата пас и стреля мигновено. Ударът му обаче отиде в центъра на врата и не затрудни стража на Реал Сосиедад.

Три минути по-късно обаче обратът бе факт. Попадението на Морено много наподобяваше първият му гол. След центриране от ъглов удар на Алберто Морено, нападателят стигна пръв до топката и с глава я заби в мрежата на Матю Раян.

В продължението на срещата домакините имаха два златни шанса да изравнят, но първо удар с глава на Александър Сьорлот бе спасен от Рули, а минута след това норвежецът стреля неточно от границата на наказателното поле.

В 6-ата минута на добавеното време „жълтата подводница“ нанесе трети удар по амбициите на Реал Сосиедад. След изчистване на Алфонсо Педраса, гостите стартираха бърза контраатака. Топката стигна до Жерар Морено на лявото крило. Той нахлу в наказателното поле и пусна пас към останалия сам на далечната греда Самуел Чуквуезе, който от чиста позиция не се затрудни и оформи крайния резултат 3:1 за Виляреал.