2. - Испания
  3. Виляреал победи Хихон с 2:1

Виляреал победи Хихон с 2:1

Отборът на Виляреал успя да победи Спортинг Хихон в мач от поредния кръхг на Примера Дивисион. Домакините спечелиха с 2:1 и по-този начин се утвърдиха на четвъртото място.

Срещата между двата съперника започна изключително любопитно, като само за 2 минути двата тима си отбелязаха по попадение. Гостите от Хихон бяха точни още в първата минута, когато удар на Билич попадна в очертанията на Диего Лопес. В ответната атака французинът Робер Пирес успя да изравни за радост на публиката на „Ел Мадригал”.

След попадението играчте на Мануел Пелегрини започнаха да налагат своята воля и можеха да стигнат до нови попадения, но с пропуски се отличиха Роси и Йоренте. В 36-ата минута Капдевия вкара второ попадение за „жълтата подводница” и резултатът стана 2:1. До края на полувремето нямаше други интересни положения и то завърши при този резултат.

През втората част и двата тима търсиха нови попадения, по-чистите от които бяха за Виляреал. „Жълтата подводница” владееше положението и не позволи на гостите да направят изненада. Крайният резултат на срещата бе 2:1 в полза на домакините от Виляреал.

Виляреал – Спортиг Хихон 2:1
0:1    Билич 1’
1:1    Пирес 2’
2:1 Капдевия 36’

Виляреал: Лопес, Вента, Фуентес, Леал, Капдевия, Сена, Пирес, Касорла, Грасия, Йоренте, Роси

Спортинг Хихон: Лафуенте, Анхел, Суарес, Хорхе, Неру, Анреу, Педро, Мичел, Камачо, Камара, Билич

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)