2. - Испания
  3. Виляреал разпука Лацио за едно полувреме

Виляреал разпука Лацио за едно полувреме

Испанският Вилареал записа важна победа с 4:1 при домакинството си на Лацио в среща от група “G” на турнира Лига Европа. „Жълтата подводница” вкара три безответни гола в първите 16 минути и на практика уби всякаква интрига в мача. Съдията на срещата също не остана незабелязан, след като даде по един червен картон на двата отбора, както и две дузпи за домакините от Виляреал.

Испанците поведоха в резултата още във втората минута с гол на Робер Пирес от пряк свободен удар. Изстрелът на французина рикошира в тялото на Нилмар и заблуди стража на гостите. Само минута по-късно пък Роберто Баронио от състава на Лацио получи директен червен картон за грубо нарушение. В 13-ата минута резултатът стана 2:0 с гол на Гарсия, а три минути по-късно Пирес се разписа от дузпа за класическото 3:0. В 33-ата минута численото равенство на терена бе възстановено, след като и Родригес Прадо от състава на домакините също получи червен картон за грубо нарушение в наказателното поле. Паскуале Фоджа обаче не успя да отбележи от дузпа и така пропусна да върне поне един гол преди почивката.

Лацио заигра по-добре през втората чат и стигна до почетен гол в 73-ата минута, дело на Мауро Сарате. Няколко минути преди края на срещата обаче домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа, която появилият се като резерва Джузепе Роси превърна в гол за крайното 4:1.

Така с тази победа Виляреал вече събра 6 точки в актива си, колкото има и тимът на Лацио. Залцбург е лидер в групата и сигурен участник в следващата фаза на турнира с 12 точки, а българският шампион Левски отпадна от надпреварата без спечелена точка.