2. - Испания
  3. Виляреал се развихри и "потопи" баските от Билбао, вкара им цели пет гола (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" изигра впечатляващ мач

Виляреал разби с 5:1 Атлетик Билбао в мач от 34-тия кръг на Ла Лига. Баските продължават да затъват, като нямат победа в последните си четири мача. Освен всичко тимът изостава в борбата за евроквотите. В момента е 8-и с 47 точки, докато Виляреал е 5-и с 57, на 5 точки от зона Шампионска лига.

Головете за успеха на „жълтата подводница“ вкараха Николас Джаксън и Алекс Баена, като Айтор Паредес си вкара автогол. За Атлетик почетното попадението беше дело на Ойхан Сансет.

В началните минути и двата отбора имаха по един добър шанс за гол, от който не успяха да се възползват. Иняки Уилямс и Аиса Манди не успяха да реализират.

В средата на първата част домакините излязоха напред в резултата. Алекс Баена реализира от пряк свободен удар от границата на наказателното поле.

В 37-ата минута Виляреал удвои преднината си. Николас Джаксън този път влезе в ролята на голмайстор.

В самия край на първата част Атлетик получи правото да бие дузпа. Зад топката застана Сансет, който върна гостите в мача, намалявайки наполовина изоставането им.

След почивката обаче наказателната акция на Виляреал продължи. Николас Джаксън покачи на 3:1 в 50-ата минута.

Три минути по-късно попадение на Самуел Чуквуезе не беше зачетено заради засада. Час игра след началото резултатът стана 4:1 в полза на „жълтата подводница“, след като автогол си вкара Паредес.

Десет минути преди края на редовното време Джовани ло Селсо прати топката в мрежата, но имаше засада.

Така в 90-ата минута крайният резултат беше оформен. Ману Тригерос изведе Баена, който вкара втория си гол в мача за 5:1.

В следващия кръг от Ла Лига Виляреал посреща Жирона, докато Билбао се изправя срещу Селта Виго.

В ранния съботен мач от испанския шампионат Осасуна срази с 3:1 Алмерия. Финалистът за Купата на краля в Испания затвърди добрата си форма.

Интересно бе, че всичките голове паднаха след почивката. Осасуна поведе с 2:0 само за 5 минути в началото, като точни бяха Анте Будимир и Абде Азалзули.  Мой Гомес направи 3:0 десет минути преди края на мача. В добавеното време Ласаро отбеляза почетното попадение за Алмерия.