2. - Испания
  3. Виляреал спечели трудната визита на Алмерия (ВИДЕО)

Виляреал спечели трудната визита на Алмерия (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" стигна до успеха с 2:0

Виляреал се наложи над Алмерия с 2:0 като гост в мач от 24-ия кръг в испанската Ла Лига. Попаденията за „жълтата подводница“ бяха дело на Жерар Морено и Хосе Луис Моралес. След този успех Виляреал се изкачи до 6-а позиция с актив от 37 точки, докато Алмерия продължава да се бори за своето оцеляване, намирайки се на 17-о място с 25 точки.

Двубоят започна с натиск от страна на домакините. В 5-ата минута Лео Баптистао засече центриране в наказателното поле на Виляреал и шутира от близко разстояние, но не успя да намери очертанията на вратата.

През второто полувреме Виляреал се активизира, а в 76-ата минута достигна и до първото си попадение, когато Самуел Чукуензе намери Жерар Морено, който от наказателното поле прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, не оставяйки никакви шансове на Диего Марино да отрази.

Две минути преди изтичането на редовното време Чукуензе центрира в наказателното поле, където Хосе Луис Моралес засече топката в долния десен ъгъл на вратата, за да удвои аванса на Виляреал.