2. - Испания
  3. Виляреал тресна Атлетико и стана първи (ВИДЕО)

Виляреал тресна Атлетико и стана първи (ВИДЕО)

Севиля се измъкна от Райо Валекано в мач с пет гола

Виляреал победи Атлетико (Мадрид) в двубой от шестия кръг на Примера дивисион. Срещата на стадион „Ел Мадригал” се проведе пред около 20 000 зрители и завърши при резултат 1:0.

Голмайстор стана Лео Баптищао през първото полувреме. Той се разписа в 14-ата минута. Баптищао направи двойно подаване с Роберто Солдадо, овладя на 15-ия метър и премерено насочи в долния десен ъгъл на Ян Облак.

Така „жълтата подводница” се изкачи на първо място в класирането с актив от 16 точки, а Атлетико Мадрид се намира на пета позиция с 12 точки.

Това бе второ поражение за „дюшекчиите“ от началото на сезона, докато „жълтата подводница“ продължава да е без загуба.

В другия двубой от кръга, Севиля победи Райо Валекано с 3:2 за първия си успех през този сезон в първенството. Йевхен Коноплянка стана герой за андалусийци, след като донесе трите точки с гол в 86-ата минута.

Гостите от Райо завършиха двубоя с човек по-малко, след като в 83-ата минута Амяя получи втори жълт картон.

Севиля поведе с 2:0 с попадения на Кевин Гамейр и Стивън Нзонзи през първото полувреме, но пропиля преднината си. Бебе и Хави Гуера се разписаха за гостите през втората част.